НАБУ оголосило в розшук колишнього нардепа Логвинського

НАБУ оголосило в розшук колишнього нардепа Логвинського

by Max

Народного депутата 8-го скликання від «Народного фронту» Георгія Логвинського оголосили в розшук, заявило Національне антикорупційне бюро 2 серпня.

Логвинського підозрюють у організації заволодіння компанією «Золотой Мандарин Ойл» на понад 54 мільйони гривень.

«За версією слідства, підозрюваний впродовж 2013-2016 років розробив та реалізував злочинну схему із заволодіння коштами державного бюджету шляхом введення в оману Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо спірних правовідносин між підконтрольним іншим співучасникам злочину підприємством з ознаками фіктивності ТОВ «Золотой Мандарин Ойл» та ПАТ «Київенерго», – стверджує НАБУ.

Справа стосується компанії «Золотой Мандарин Ойл», власник якої, стверджують у НАБУ, у вересні 2013 року надіслав до Європейського суду з прав людини заяву на стягнення 54,179 мільйона гривень з бюджету України. За заявою, це був борг компанії «Київенерго» з 2009 року.

Читайте також: Угода Злочевського зі слідством: САП повідомляє про передачу понад 800 млн гривень на потреби армії

Водночас, за версією детективів, компанія не вживала заходів для стягнення боргу, тому що її майно було заарештовано за борги перед державним «Родовід Банком» на понад 70 мільйонів, а її директор фігурував у справі про шахрайство. А до звернення до ЄСПЛ компанія передала права вимоги до «Київенерго» іншому підприємству за 54,18 мільйона.

Потім Логвинський нібито домовився з тодішнім керівництвом Міністерства юстиції, за сприяння якого уповноважений у справах ЄСПЛ визнав провину держави. Як результат, колишній нардеп та інші підозрювані повторно отримали 54,179 мільйона гривень з бюджету.

Бюро повідомило колишньому парламентарю про підозру за цією справою 10 липня. Він став сьомим підозрюваним у справі. Як додає НАБУ, повідомлення про підозру стало можливим, тому що Логвинський втратив імунітет родича судді ЄСПЛ. Дружина експарламентаря Ганна Юдківська була суддею цього суду з 2010 по червень 2022 року. У 2020 році ЄСПЛ відмовився зняти з Логвинського імунітет.

Читайте також: НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору поліграфкомбінату «Україна» та ще 4 особам у справі про розкрадання

При цьому, додає правоохоронний орган, Логвинський виїхав за кордон до втрати імунітету, відтак про підозру йому повідомили заочно.

Сам Логвинський наразі публічно не коментував оголошення себе в розшук. У 2020 році він заперечував провину в цій справі, звинувативши «Київенерго» в незаконному привласненні мазуту, який належав «Золотому Мандарину».

Новини по темі