Про це розповідає CorruptUA
Правоохоронці здійснили «масштабну спецоперацію», в ході якої провели 70 обшуків і повідомили про підозру 30 людям – про це заявив Офіс генерального прокурора 19 липня.
За повідомленням, участь в операції взяли Державне бюро розслідувань, Служба безпеки, Нацполіція, Управління стратегічних розслідувань та Бюро економічної безпеки. Вони викрили «організаторів та учасників злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України».
«Загальна сума збитків державі – понад 138 мільйонів гривень. Причетними до розкрадань коштів виявилися службовці квартирно-експлуатаційних підрозділів спільно з представниками комерційних структур майже в усіх регіонах України. Окремих службових осіб також викрито на недбалому ставленні до військової служби та незаконному збагаченні», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: ВАКС обрав запобіжний захід прокурору ОГП, якого підозрюють в одержанні 170 тис доларів хабаря
Обшуки провели в приміщеннях структурних підрозділів територіальних КЕУ та підприємств по всій території України.
Прокуратура додає, що 30 підозрюваних затримали, з них 15 входили до складу організованих злочинних груп. Серед фігурантів: три начальники квартирно-експлуатаційних управлінь у м. Харкові, на Миколаївщині та Дніпропетровщині, сім начальників квартирно-експлуатаційних відділів у Кропивницькому, Чернігові, Львові, на Прикарпатті, Житомирщині, Волині та Луганщині, а також представники комерційних структур.
Їм звинувачують у розтраті та привласненні коштів на закупівлях за завищеними цінами паливної деревини для потреб оборони, електроенергії, природнього газу, меблів для армії, на будівництві на об’єктах військової інфраструктури, а також у зловживанні службовим становищем, недбалому ставленні до військової служби та участі в злочинній організації.
Читайте також: Нардеп Задорожній прокоментував підозру НАБУ, каже – кошти не отримував
«Одному з підозрюваних – начальнику регіонального КЕВ інкриміновано незаконне набуття активів на суму 11,7 мільйонів гривень у вигляді комерційного майна, земельних ділянок, інших засобів та речей через оформлення їх на довірену особу», – додає пресслужба.
Запобіжні заходи підозрюваним ще не обрали. Слідчі дії тривають.
Раніше 19 липня ДБР повідомило про підозру начальнику квартирно-експлуатаційного відділу у Львові в незаконному переоформленні на родичів майна на майже 12 мільйонів гривень.