ексрадник Офісу президента очолював групу, яку підозрюють в заволодінні коштами «Укрзалізниці»

ексрадник Офісу президента очолював групу, яку підозрюють в заволодінні коштами «Укрзалізниці»

by Max

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро розслідують можливе розкрадання на закупівлях для «Укрзалізниці» – про це відомства повідомили 2 квітня.

За заявою САП, правоохоронці «викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України».

Слідство стверджує, що організовану групу створили в 2021 році. З червня по грудень 2022 року її очільник через підконтрольних працівників «Укрзалізниці» забезпечив обрання наперед визначеної компанії для постачання силових трансформаторів.

Трансформатор закупили за завищеною вартістю, при цьому пропозиції інших учасників закупівлі за вигіднішими цінами відхилили з посиланням на лист «Щодо загроз державній безпеці».

Читайте також: Голова АМКУ Кириленко відреагував на справу НАБУ та САП, відкриту щодо нього після розслідування «Схем»

«При цьому керівник ОГ умисно проігнорував громадянство контролера компанії, яка «виграла» тендер, та його зв’язки з РФ. Встановлено, що самі трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з РФ, та перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною. Як наслідок, «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими заволоділи учасники злочину», – йдеться в повідомленні.

НАБУ уточнює, що компанію-переможця контролює громадянин Білорусі, який «має зв’язки з РФ»:

«Цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі».

Очільника групи, її співорганізатора та двох учасників затримали.

Імен затриманих правоохоронці не називають. Видання LB та журналіст Олег Новіков повідомляють, що йдеться про колишнього радника ОП, до того – співробітника Служби безпеки Артема Шила. З 2022 року він знову працює в СБУ – як повідомив проєкт Наші Гроші, заступником Департаменту захисту національної державності.

Служба безпеки та сам Шило наразі не коментували ситуацію публічно.

Новини по темі