7 людей підозрюють у завданні збитків «Укрзалізниці» на 117 млн грн

7 людей підозрюють у завданні збитків «Укрзалізниці» на 117 млн грн

by Max

Національне антикорупційне бюро України оголосило про підозри семи особам, яких підозрюють у завданні збитків «Укрзалізниці» при закупівлі кабелів для національного перевізника на 117 мільйонів гривень

Як повідомляє пресслужба бюро, протягом 2021-2023 років підприємець реалізовував план постачання кабельно-провідникової продукції за завищеними цінами.

«Для цього він вступив у змову з членами організованої групи, яка була своєрідним «бек-офісом» товариства, неформально контролювала його діяльність і за певний відсоток від суми закупівель могла забезпечити перемогу потрібних компаній у тендерах «Укрзалізниці», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, «Укрзалізниця» уклала договори з трьома підконтрольними підприємцю компаніями, які здійснили постачання продукції за цінами, вище ринкових, що і стало причиною завданих збитків.

У НАБУ зазначили, що про підозру повідомили семи особам, зокрема двом службовцям «Укрзалізниці». У бюро не уточнили, чи є чиновники чинними працівниками компанії.

«Укрзалізниця» не коментувала цю справу.

У червні минулого року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело дослідження та виявило низку корупціогенних факторів у діяльності «Укрзалізниці».

У травні минулого року у НАБУ заявили про викриття схеми отримання неправомірної вигоди посадовцем «Укрзалізниці» за сприяння в укладенні договорів з «потрібними постачальниками». За даними слідства, за свої «послуги» чоловік отримав новий автомобіль Toyota Camry, придбаний в автосалоні за 1,55 млн грн.

Новини по темі