Зростання критичності українців щодо ситуації в країні та збереження оптимізму

В Україні спостерігається зростання критичності серед громадян щодо загальної ситуації в країні. За даними опитування соціологічної групи «Рейтинг» у листопаді 2024 року, близько половини опитаних (49%) вважають, що ситуація розвивається в неправильному напрямку, тоді як 35% мають позитивні оцінки.

Про це розповідає CorruptUA

Динаміка оцінок ситуації в Україні

У порівнянні з попередніми опитуваннями, дані свідчать про невелику стабільність у думках українців. Зокрема, у червні минулого року 47% респондентів вказували на негативний розвиток подій, а до повномасштабного вторгнення цей показник становив 65,5%.

Психоемоційний стан і оптимізм українців

Більшість українців зазначають погіршення в різних сферах життя за останній рік. Зокрема, 80% висловили стурбованість економічною ситуацією, 62% політичною, а 60% – матеріальним становищем своїх родин. Також 55% респондентів відзначили зниження згуртованості українського суспільства, а 54% висловили занепокоєння щодо стану здоров’я.

Основними факторами, які впливають на психоемоційний стан громадян, є переживання за втрату близьких (40%), здоров’я та фізичне самопочуття (31%), матеріальне становище (29%) та безпекова ситуація (28%). Зокрема, новини та мобілізація близьких до ЗСУ також викликають тривогу в 23% опитаних.

Незважаючи на виклики, переважна більшість українців зберігає оптимізм щодо майбутнього країни. 71% респондентів продовжують вірити у здатність України відбити напади росії, а 68% відзначають надію та 44% – гордість за свою країну. Це свідчить про високий рівень патріотизму та стійкість українського народу, зазначають соціологи.

Дослідження проводилося за методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютерних технологій серед 2000 респондентів з національної вибірки, а також 3600 респондентів з підвибірок у 9 регіонах. Крім того, було проведено 6 фокус-групових дискусій для глибшого аналізу думок громадян.

Новини по темі