На саміті в Брюсселі, що відбувся 20 березня, президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів Європейського Союзу з проханням надати 5 мільярдів євро для закупівлі боєприпасів. Однак, європейські політики вирішили закрити потребу України в боєприпасах через нещодавно оголошені пакети допомоги від різних країн.
Про це розповідає CorruptUA
Допомога від країн-членів ЄС
Президент Європейської Ради Антоніу Кошта під час пресконференції за підсумками саміту заявив:
«Наразі різні держави-члени вже зобов’язалися виділити принаймні 15 мільярдів євро, і вони працюють над продовженням цієї підтримки. І ми продовжуємо вивчати інші способи посилення нашої підтримки Україні»
. Кошта відповів на запитання журналістів щодо готовності задовольнити запит Зеленського.
Високопоставлений чиновник ЄС, з яким спілкувалося Радіо Свобода, пояснив, що мова йде про 8 мільярдів євро від Норвегії та додаткові 3 мільярди євро від Німеччини, які будуть надані в рамках військової допомоги. Іспанія також оголосила про 1 мільярд, наданий 24 лютого. Частина з цих коштів вже передбачена у формі військової техніки та озброєння.
Зусилля для координації допомоги Україні
Завдання головної дипломатки ЄС Кая Каллас полягає в координації зусиль країн для збору необхідних 5 мільярдів євро на боєприпаси. Чиновник зазначив, що
«Очевидно, що наша підтримка Україні почалася з першого дня цієї війни, і ми будемо незмінно підтримувати її до кінця війни. І після війни ми продовжимо підтримувати Україну в забезпеченні миру, у гарантіях миру і, найважливіше, в інтеграції України до Європейського Союзу»
.
Напередодні саміту, Кая Каллас також зазначила про необхідність збору 5 мільярдів євро для закупівлі снарядів, а також виступила з новою оборонною ініціативою на 40 мільярдів євро для України, яка поки що не отримала достатньої підтримки серед країн-членів ЄС.