Президент України пояснив, якою може бути угода зі США про корисні копалини

Зеленський розповів про угоду з США щодо рідкісноземельних копалин

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність укласти угоду зі США, що стосується доступу до рідкісноземельних копалин. Він підкреслив, що Україні потрібні гарантії безпеки від союзників в рамках будь-якого врегулювання, про що йшлося в його інтерв’ю агентству Reuters.

Про це розповідає CorruptUA

«Якщо ми говоримо про угоду, то давайте укладати угоду – ми тільки за це. Нам треба зупинити Путіна і захистити те, що ми маємо – дуже багатий Дніпровський регіон, центральну Україну», – зазначив він.

Зеленський також зауважив, що близько 20% мінеральних ресурсів України, зокрема половина родовищ рідкісноземельних елементів, залишаються під контролем росії. Він висловив припущення, що москві може бути вигідно відкриття доступу до цих ресурсів для її союзників, таких як Північна Корея та Іран.

Цінні ресурси України для світової економіки

Президент підкреслив, що Україна володіє найбільшими в Європі запасами титану, необхідного для авіаційної та космічної промисловості, а також урану, що використовується в ядерній енергетиці. Багато родовищ титану розташовані на північному заході країни, далеко від бойових дій.

При цьому він наголосив, що Україна не має наміру «віддавати» свої ресурси, а прагне до взаємовигідного партнерства для їх спільної розробки.

Співпраця з США та позиція Трампа

«Американці допомогли найбільше, тому американці мають отримати найбільше. Вони повинні мати цей пріоритет, і вони його матимуть. Я також хотів би поговорити про це з президентом Трампом», – пояснив Зеленський.

Нагадаємо, що раніше, 3 лютого, президент США Дональд Трамп заявив про бажання укласти угоду з Україною, яка забезпечить доступ США до рідкісноземельних мінералів, використовуваних в електроніці. За його словами, українська влада готова до такої угоди.

У Кремлі прокоментували зацікавленість Трампа в рідкісноземельних металах України як спробу купівлі військової допомоги. Тим часом канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив цю пропозицію, зазначивши, що пов’язувати подальшу оборонну допомогу Україні з правами доступу до її цінних ресурсів «було б дуже егоїстично». За його словами, ці ресурси краще було б використати для відновлення країни після війни.

Восени 2024 року президент Зеленський відвідав США, де презентував свій «план перемоги України» як демократам, так і республіканцям на чолі з Трампом. Як з’ясували журналісти Financial Times, два з п’яти пунктів цього плану були розроблені безпосередньо для Трампа, зокрема пропозиція замінити американських військових в Європі українцями після закінчення війни та поділитися з західними партнерами найважливішими природними ресурсами України.

Новини по темі