Зеленський провів низку зустрічей в Болгарії: обговорювали безпеку

Зеленський провів низку зустрічей в Болгарії: обговорювали безпеку

by Max

Президент України Володимир Зеленський повідомив про зустріч з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим.

«Головний акцент наших переговорів, звичайно, безпека наших країн та всієї нашої Європи, оборонна підтримка й оборонна співпраця. Фундаментальний пріоритет – енергетика та посилення нашої єдності в Європі», – йдеться у повідомленні Зеленського в телеграмі.

У цій зустрічі взяла участь віцепрем’єр-міністр-міністр закордонних справ Болгарії Марія Габріель. Про це вона повідомила у фейсбуці, оприлюднивши фото зустрічі. За її словами, у центрі уваги переговорів були теми безпеки та оборони.

«Ми висловили солідарність з Україною та українським народом», – написала вона.

Як повідомляє болгарська служба Радіо Свобода, українська делегація зустрілася з представниками уряду Болгарії. Зеленський також провів переговори з лідерами депутатських груп, які подали проєкт декларації на підтримку членства України в НАТО. Очікується, що документ буде проголосований у парламенті в четвер.

Крім того, запланована зустріч Зеленського з його болгарським колегою Руменом Радевим.

Днями кілька болгарських ЗМІ повідомили про візит президента України Володимира Зеленського до Болгарії у четвер, 6 липня, посилаючись на неофіційну інформацію. Офіційно ці дані не підтверджували.

Візит Зеленського до Софії збігається з ухваленням парламентом Болгарії декларації на підтримку членства України в НАТО. Декларацію від 4 липня підтримав парламентський комітет із зовнішньої політики, і голосування щодо декларації включено до проєкту порядку денного парламенту на цей тиждень. Болгарські ЗМІ повідомляли, що візит Зеленського стане можливістю висловити подяку Болгарії за допомогу та зробити нові запити щодо підтримки України.

Візит Зеленського до Болгарії, яка є членом НАТО та Євросоюзу, відбувається за кілька днів до саміту НАТО 11–12 липня у Вільнюсі, на якому, як очікується, обговорять членство України в НАТО та нову військову допомогу.

Новини по темі