Президент України Володимир Зеленський висловив тверде переконання, що завершення війни не може бути досягнуте лише підписанням документів. Він акцентував увагу на важливості встановлення миру завдяки силі, підкреслюючи необхідність підтримки від міжнародних партнерів.
Про це розповідає CorruptUA
«Це (війну) не закінчити просто папірцем і кількома підписами. А припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент, як Путін це вже робив. Щоб гарантувати, що втрат українців і українок більше не буде, треба гарантувати надійність миру й не заплющувати очі на окупацію», – написав він у телеграмі.
Зеленський вважає, що лише сила лідерів світової спільноти може зупинити президента рф. Він зазначив, що сподівається на підтримку з боку Сполучених Штатів та міжнародної спільноти для налагодження миру в Україні. За словами президента, лише єдність світу може стати дієвим стримуючим фактором для агресора.
Ця заява з’явилася у контексті заяви новообраного президента США Дональда Трампа, який закликав до «негайного припинення вогню» в Україні та наголосив на важливості початку переговорів. Трамп зазначив, що Володимир Зеленський та Україна начебто готові до укладення угоди для припинення війни.
Зустріч у Парижі
7 грудня у Парижі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського, його французького колеги Емманюеля Макрона та Дональда Трампа. Після цієї зустрічі Зеленський заявив про рішучий настрій Трампа щодо мирного врегулювання конфлікту.
«Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!», – написав Зеленський у своєму повідомленні.
Потреба в дипломатичних рішеннях
Проте, нещодавня заява Володимира Зеленського свідчить про недостатність військових ресурсів для звільнення окупованих територій. Президент наголосив на необхідності пошуку дипломатичних шляхів для врегулювання ситуації, зокрема через потенційне укладення угод з НАТО для забезпечення безпеки українських територій.
Це дещо відрізняється від попередньої риторики української влади, яка наполягала на поверненні до кордонів 1991 року як єдиному можливому дипломатичному рішенні.
З іншого боку, міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що мир в Україні можливий лише в разі відмови від членства в НАТО та втрати Україною частини територій, що підкреслює значні розбіжності у підходах до миру.