Зеленський анонсував у Вашингтоні рішення щодо винищувачів F-16

Зеленський анонсував у Вашингтоні рішення щодо винищувачів F-16

by Max

Президент Володимир Зеленський повідомив, що прожожує роботу на саміті НАТО у Вашингтоні, США і обіцяє сьогодні рішення щодо надання Україні винищувачів F-16, а також збільшення їхньої кількості.

«Вчора для України ми отримали рішення про ще пʼять «Петріотів» і десятки інших систем ППО, сьогодні – рішення по літаках. Будуть зараз і дві нові безпекові угоди. Там, в угодах, підтримка санкцій проти Росії, підтримка нашого вступу в ЄС і НАТО, підтримка нашого захисту – наших воїнів, усіх наших людей, відбудови», – розповів Зеленський.

Крім того, очільник України анонсує щонайменше десять перемовин з лідерами країн. Сьогодні будуть зустрічі в Конгресі США.

«Будемо сьогодні говорити про те, як додати нашій взаємодії з Америкою ще більше хороших результатів – бажано далекобійних і далекосяжних», – додав президент.

Напередодні Володимир Зеленський сказав у США, що Україна потребує 128 західних винищувачів F-16, щоб досягти паритету з Росією у небі.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

9-11 липня у Вашингтоні проходить саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України є одними із головних на ювелейному зібранні, яке Альянс проводить у 75-й рік від свого створення.

Новини по темі