У Києві відбулася підписка угоди про старт III фази програми «U-LEAD з Європою». Згідно з договором, на реалізацію ініціативи буде виділено 62 мільйони євро, які спрямують на посилення місцевого самоврядування та підтримку реформ у громадах, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
Про це розповідає CorruptUA
Фінансування та мета програми
Програма здійснюється за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів, зокрема Німеччини, Данії, Франції, Польщі та Словенії, у співпраці з українським урядом. III фаза, бюджет якої складає 62 мільйони євро, триватиме до кінця 2027 року. З цієї суми 40 мільйонів євро надає ЄС, 18 мільйонів євро – Німеччина, а Данія – 4 мільйони євро.
Основна мета програми полягає в зміцненні місцевого самоврядування та забезпеченні стійкого відновлення на місцевому та регіональному рівнях. Ініціатива також прагне просувати децентралізацію як невід’ємну частину загального курсу України на євроінтеграцію.
Важливість децентралізації в умовах війни
«Ми підтримуємо децентралізацію політично, практично, а також фінансово. Я захоплююся тим, як процес децентралізації триває навіть у воєнний час», – зазначила Катаріна Матернова, посолка Європейського Союзу в Україні.
Матернова підкреслила, що проєкт «U-LEAD з Європою» розпочав свою діяльність в Україні з моменту початку децентралізації десять років тому. Вона відзначила, що наразі «децентралізація є важливою і неймовірно успішною в Україні».
Олексій Кулеба, віцепрем’єр з відновлення України, також акцентував на важливості децентралізації, зазначивши, що:
«Саме реформа децентралізації на початку повномасштабного вторгнення зіграла величезну роль, тому що в нас на місцях були самостійні лідери, які приймали самостійні рішення».
За словами Кулеби, децентралізація дозволила громадам швидко реагувати на виклики війни, а також спростила співпрацю з центральною владою.
Програма «U-LEAD з Європою» продовжить підтримувати Україну на шляху до відновлення та інтеграції до ЄС. Бастіан Файгель, директор програми, зазначив, що III фаза фокусується на трьох основних напрямках: посилення місцевого самоврядування, розвиток потенціалу через регіональні офіси та надання експертизи у питаннях відновлення.
Децентралізація в Україні стартувала у квітні 2014 року і відтоді було проведено численні законодавчі зміни, які сприяли фінансовій незалежності громад та їх реорганізації. Програма «U-LEAD з Європою» була започаткована у 2016 році для підтримки впровадження прозорого та підзвітного багаторівневого врядування, орієнтованого на потреби населення України.