Залужний щодо ядерних заяв Путіна

Залужний щодо ядерних заяв Путіна

by Max

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний прокоментував погрози президента РФ Володимира Путіна щодо можливого застосування ядерної зброї.

«Мене це (ядерні погрози Путіна – ред.) зовсім не зупиняє. Ми робимо свою роботу. Всі ці сигнали чомусь надходять ззовні: «бійтеся ядерного удару». Ну і що нам, здаватися?», – сказав Залужний в інтерв’ю виданню The Washington Post.

Крім того, Залужний каже, що не впевнений, що військовий заколот найманців приватної компанії «Вагнер» дав поштовх контрнаступу Збройних сил України. За його словами, «вагнерівці» вже «відійшли з лінії фронту після запеклих боїв за Бахмут, тому на полі бою не відбулося помітних змін під час заколоту в РФ».

«Ми не відчули, що їхня оборона десь ослабла абощо… У мене багато страхів, і «Вагнер» серед них. І вони не єдині. Якщо ми зараз почнемо про це говорити, у мене голова піде обертом… Наше завдання – підготуватися до найгірших і найбільш можливих сценаріїв. І ми намагатимемося мінімізувати можливі наслідки того, що може бути», – сказав головнокомандувач ЗСУ.

16 червня російський президент Володимир Путін, виступаючи на Петербурзькому економічному форумі, сказав, що Росія може застосувати ядерну зброю, якщо буде «загроза існуванню держави».

Президент США Джо Байден 19 червня назвав «реальною» загрозу того, що Путін віддасть наказ застосувати під час війни проти України тактичну ядерну зброю.

Президент Росії Володимир Путін 16 червня заявив, що до Білорусі вже доправлена перша партія ядерних зарядів, які планується розмістити на території країни. Про плани розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Москва оголосила у березні 2023 року.

Низка аналітиків на Заході побоюється, що Росія може використати тактичну зброю проти України у разі невдач на фронті. Минулого тижня великий резонанс викликала стаття прокремлівського політолога Сергія Караганова, який фактично закликав завдати ядерних ударів по Польщі чи іншій країні НАТО, яка перебуває у Центральній чи Східній Європі.

Новини по темі