Закон про списання боргів військових загрожує банкам росії

by Max

Російський закон, який дозволяє військовослужбовцям позбавлятись кредитної заборгованості, може стати серйозним викликом для банківського сектору країни. За даними розвідки Великої Британії, впровадження цього закону посилить фінансовий тиск на російські банки, що вже відчувають труднощі через високі процентні ставки та міжнародні санкції.

Про це розповідає CorruptUA

Законопроєкт та його вплив

У листопаді Держдума росії ухвалила законопроєкт, який дозволяє списувати кредити на суму до 10 мільйонів рублів для військовослужбовців, що уклали контракт з армією. Ці норми поширюються на мобілізованих, призовників та контрактників, які підписали угоди з грудня 2024 року строком понад один рік. Такий підхід, на думку британських експертів, ймовірно, зменшить стійкість фінансового сектору росії у відповідь на економічні зміни.

«Російські фінансові стимули для новобранців майже напевно спрямовані на те, щоб забезпечити достатню кількість заміщень для їхніх втрат, які постійно зростають, зараз загальна кількість убитих і поранених становить понад 760 000 осіб, і в середньому 1523 на день у листопаді 2024 року… росія повинна проводити подальші мобілізації, які, на думку російського керівництва, завдають шкоди громадської підтримки війни та підвищують ризик подальшої згубної великомасштабної еміграції»

Мобілізація та контракти

З вересня 2022 року, коли президент росії володимир путін оголосив часткову мобілізацію, в країні продовжується призов на строкову службу чоловіків віком від 18 до 30 років. Протягом 2023 та 2024 років основним засобом поповнення армії є укладення контрактів з міністерством оборони рф. Вартість такої угоди постійно зростає і вже досягла 1,9 мільйона рублів у Москві.

Таким чином, російські фінансові стимули для військових можуть створити значні складнощі для банківської системи країни, яка вже опинилася під тиском економічних проблем.

Новини по темі