Україна впродовж найближчих двох тижнів отримає від партнерів допомогу, яка «влаштує наші війська», заявив в ексклюзивному інтервʼю Радіо Свобода міністр оборони Рустем Умєров за підсумками 20-го засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).
«Фокус був на артилерії, повітряній обороні, всьому, що стосується нашої потреби в ракетах, ми отримали цю допомогу і їдемо з результатами. Сподіваюся, найближчим часом, уже до 15 днів, уже розпочнеться розвантаження… Артилерії буде надано достатньо на перший крок, плануємо ще й збільшити виробництво, тому їдемо з пакетом, який влаштує наші війська», – сказав Умєров.
За його словами українські військові готові до потенційного наступу російських збройних сил із північного напрямку: «Ми вже 10-й рік воюємо, готуємося, будуємо всі лінії оборони, про це вчора теж говорили у Вісбадені з нашими партнерами, щоб посилити інженерну складову, ми завжди даватимемо відсіч і стримуватимемо ворога».
Раніше 19 березня на засіданні у форматі «Рамштайн» міністр оборони США Ллойд Остін відзначив, що Сполучені Штати з партнерами не дадуть Україні зазнати поразки.
«Ця коаліція не дасть Україні зазнати поразки. І вільний світ не дасть Україні зазнати поразки. Лише минулого тижня Сполучені Штати оголосили про додаткову безпекову допомогу Україні у розмірі 300 мільйонів доларів. Цей захід спрямований на підтримку найнагальнішої потреби України у протиповітряній обороні, артилерії та протитанкових засобах», – наголосив Остін.
19 березня в Німеччині відбулося 20-те засідання Контактної групи з питань оборони України, на якому головує особисто Ллойд Остін. Це його перший закордонний візит після шпиталізації. Клуб у форматі «Рамштайн» збирається на тлі критичної нестачі в Україні боєприпасів та помітного просування російських військ на сході.
Напередодні зустрічі агентство Reuters повідомляло, що на сьогоднішній зустрічі Остін переконуватиме союзників у подальшій підтримці України в той час, як у США фактично закінчилися кошти на це.
12 березня США оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 300 мільйонів доларів.
Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.
Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.
Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускає голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників». За даними CNN, завершити пропозицію і досягти консенсусу можуть наприкінці березня або у квітні.
Попереднє, 19-те, засідання, що відбувалося у форматі онлайн, пройшло 14 лютого. На ньому обговорили питання посилення протиповітряної оборони, артсистем і дронів, повідомляв міністр оборони України Рустем Умєров.
Контактна група з питань оборони України (у форматі «Рамштайн») об’єднує близько пів сотні країн, які долучаються до виділення зброї Україні у її протидії російській агресії.