Євросоюз заборонив польоти турецької авіакомпанії через зв’язок із РФ

Євросоюз заборонив польоти турецької авіакомпанії через зв’язок із РФ

by Max

Влада Європейського союзу закрила повітряний простір над країнами Євросоюзу для авіакомпанії Southwind Airlines, що базується в Туреччині. Підставою для цього стали висновки авіаційної влади Фінляндії, які дійшли висновку, що фактичний контроль над Southwind здійснюється з Росії.

Про заборону щодо авіакомпанії, що базується в турецькому місті Анталья, стало відомо з повідомлення турецького видання Turizm Guncel, її також підтвердили в російській асоціації туроператорів АТОР.

«Наша загальна оцінка показує, що значна частка власності та ефективний контроль не належать турецьким особам чи компаніям. Ми дійшли висновку, що авіакомпанія та контроль над нею пов’язані з російськими гравцями», – цитує турецьке видання главу фінського транспортного відомства Traficom Яркко Саарімякі.

Фінляндія відмовила Southwind у польоті на свою територію ще 25 березня. А 28 березня, як пише Turizmguncel, ЄС офіційно поінформував усі країни блоку, що авіакомпанії Southwind Airlines відповідно до санкційного регламенту заборонено польоти над територією ЄС.

Читайте також: Японія продовжила на рік торговельні санкції проти Росії

Через це, як повідомили в АТОР, російські туристи не змогли вчасно вилетіти із Шарм-Ель-Шейха (Єгипет) до Москви увечері 29 березня. Вони мали летіти рейсом авіакомпанії Air Cairo, проте, як стверджується, влада ЄС могла порахувати її афілійованою з Southwind. В результаті туристів вивезли із затримкою на 11 годин, політ проходив над Чорним морем, Грузією, Каспійським морем та Казахстаном, тобто обминаючи територію ЄС.

Асоціація туроператорів Росії повідомила також про скасування рейсів Southwind з Анталії в Калінінград. Польоти з Єгипту до Москви, як стверджується, продовжаться, хоч і стануть довшими за часом.

Компанія Southwind Airlines була заснована у 2022 році, невдовзі після російського вторгнення в Україну. Її штаб-квартира розташована в Анталії. Німецький таблоїд Bild пише, що всі три літаки перевізник отримав від російської авіакомпанії Nordwind. Компанія здійснювала рейси з Туреччини до Росії, а також з Німеччини, Швейцарії, Греції, Північної Македонії.

Для російських авіакомпаній польоти над територією ЄС закриті з 27 лютого 2022 року – у зв’язку з російським широкомасштабним вторгненням в Україну, яке почалося кількома днями раніше.

Новини по темі