Європейський інвестбанк виділив понад 30 мільйонів євро на муніципальну інфраструктуру України

Європейський інвестбанк виділив понад 30 мільйонів євро на муніципальну інфраструктуру України

by Max

Європейський інвестиційний банк надасть 30,7 мільйонів євро Україні – про це повідомило Представництво Європейського союзу в Україні 12 жовтня.

За повідомленням, надання допомоги підтвердили президент ЄІБ Вернер Хойєр і віцепрезидентка Тереза Червінська під час зустрічі з міністром фінансів України Сергієм Марченком на щорічному з’їзді представників Міжнародного валютного фонду і Світового банку.

Читайте також: Допомога словацьких партнерів: Київ отримав автобуси від Братислави

Кошти будуть надані в межах пакетів Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ і будуть спрямовані на муніципальну інфраструктуру та міський громадський транспорт. Вони призначені для «вирішення нагальних потреб із модернізації» українських міст, у тому числі Києва, Одеси, Львова, Луцька та Сум.

«22 мільйонів євро було виділено на придбання нових екологічно чистих тролейбусів і трамваїв для Києва, Львова та Одеси, вироблених українськими компаніями. Решту 8,74 мільйона євро було спрямовано на підтримку ключових муніципальних проєктів, як-от рекультивація Грибовицького сміттєзвалища та управління твердими побутовими відходами у Львові, впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках Сум, а також покращення систем водопостачання та водовідведення у Луцьку», – йдеться в заяві.

Читайте також: США, Британія та Німеччина допоможуть створити контроль за інвестиціями у відбудову України

Представництво, зокрема, цитує коментар Марченка, за словами якого, ця підтримка «допоможе покращити міські послуги та транспорт в Україні, гарантуючи нашим громадянам збереження мобільності в умовах повномасштабної російської збройної агресії проти України».

Міністерство фінансів не коментувало надання допомоги публічно наразі.

У липні Європейський союз та Європейський інвестиційний банк надали понад 400 мільйонів євро на відновлення України.

Новини по темі