Європарламент відмовився спостерігати за процесом і коментувати результати виборів у Росії

Європарламент відмовився спостерігати за процесом і коментувати результати виборів у Росії

by Max

Європейський парламент не спостерігатиме за виборами президента РФ, які відбудуться 15-17 березня 2024 року у Росії, а також не буде коментувати виборчий процес та результати.

Відповідну заяву євродепутатів Девіда Макалістера та Томаша Тобе, які є співголовами Групи підтримки демократії та координації виборів Європейського парламенту, оприлюднили 14 березня на сайті законодавчого органу.

«Жоден депутат Європейського парламенту не має повноважень спостерігати або коментувати цей виборчий процес від його імені (Європейського парламенту – ред.) ні на території Російської Федерації, ні на незаконно анексованій території Криму, ні на незаконно окупованих Росією територіях України», – йдеться у повідомленні.

У Європейському парламенті, попередили: якщо будь-який член парламенту вирішить прокоментувати ці вибори, він зробить це за власною ініціативою.

Читайте також: Данілов: Україна не визнає вибори президента Росії

Президент Європейської ради Шарль Мішель у мереж Х «привітав» президента Росії Володимира Путіна з перемогою на виборах, ще перед початком голосування. Він зазначив, що виборчий процес в Росії відбувається «без опозиції. Без свободи. Без вибору».

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що вибори президента Росії не будуть вільними і чесними, адже опозиційних кандидатів не допустили до виборів, а чесне голосування не може відбуватися без конкуренції та незалежних медіа.

Голосування на виборах президента Росії відбудеться з 15 до 17 березня 2024 року. Вибори в Росії незалежні спостерігачі й експерти оцінюють як невільні й нечесні. Влада втручається у виборчий процес, створює переваги провладним кандидатам. У деяких випадках ідеться і про прямі фальсифікації.

Володимир Путін, який керує Росією з 2000 року, балотується на пʼятий термін. Окрім чинного президента, на виборах є ще три кандидати – Владислав Даванков, Микола Харитонов та Леонід Слуцький. Усім кандидатам від непарламентських партій, крім Путіна, Центральна виборча комісія в реєстрації відмовила.

Російська опозиція закликала всіх, хто не погоджується з політикою Путіна, прийти 17 березня опівдні на виборчі дільниці, висловивши таким чином свій негласний протест, і або голосувати проти Путіна за будь-якого з трьох інших кандидатів, або псувати бюлетень. Таким чином, за задумом ініціаторів акції, противники Путіна покажуть свій спротив і не порушать чинного законодавства РФ.

Російська прокуратура у відповідь пригрозила кримінальною відповідальністю за «перешкоджання вільному здійсненню громадянами своїх виборчих прав і роботі виборчих комісій».

Перемогу Путіна, який контролює всі важелі влади, багато коментаторів називають очевидною. Раніше ЗМІ з посиланням на джерела писали, що адміністрація президента хоче забезпечити Путіну перемогу з результатом не менш як 80% за високої явки. Недавнє опитування державного соціологічного центру показало, що за Путіна готові проголосувати не менш як 75% респондентів.

Новини по темі