ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

by Max

Єврокомісія в середу оголосила про введення мит у розмірі до 38,1% на електромобілі, виготовлені в Китаї. Рішення має набути чинності 4 липня. Пекін пригрозив заходами у відповідь щодо кількох категорій європейських товарів.

Єврокомісія вирішила різко підвищити мита (зараз вони становлять 10%) після багатомісячного розслідування щодо виробництва електромобілів у Китаї. Перевірка показала, що виробники отримують великі державні субсидії, що дозволяє їм постачати електромобілі ЄС за заниженими цінами. За словами заступника голови Єврокомісії Маргарітіса Схінаса, такий демпінг становить загрозу для європейських виробників електромобілів.

За новим рішенням ЄК, електромашини тих фірм-виробників, що надали розслідувачам інформацію, оподатковуватимуться в Європі митом 21%, а тих, що інформацію не надали, – 38,1%. Це стосується не тільки китайських фірм, а й іноземних компаній, які виробляють машини на китайських заводах, наприклад Tesla.

Китайська торгова палата заявила про свою глибоку незгоду з рішенням Єврокомісії. Розслідування державних субсидій вона назвала «полюванням на відьом». Раніше Міністерство торгівлі Китаю вже попереджало Брюссель про те, що відповіддю на його недружні кроки можуть стати обмежувальні заходи щодо імпорту до Китаю європейських літаків та сільськогосподарської продукції. Також Пекін розпочав перевірку французької виноробної індустрії, а саме виробників коньяку. Китай – другий за величиною (після США) імпортер французького коньяку, і обмеження імпорту може бути помітним ударом по виробниках.

Новини по темі