Британія розширила санкції щодо Росії. Під них потрапив заступник міністра оборони РФ

ЄС підтверджує намір конфіскувати заморожені російські активи

Лідери країн Європейського Союзу залишаються відкритими до можливості конфіскації заморожених російських активів, незважаючи на повідомлення деяких ЗМІ про нібито відмову від цієї ідеї, що ґрунтується на підсумковій декларації саміту. У документі, що стосується підтримки України, зазначено, що «російські активи повинні залишатися замороженими доти, доки росія не припинить свою агресивну війну проти України і не компенсує їй шкоду, завдану цією війною».

Про це розповідає CorruptUA

Дипломатичні коментарі щодо активів

Як пояснив один з дипломатів у кулуарах саміту, який не був уповноважений надавати офіційні коментарі, це формулювання було вироблено як реакція на обговорення можливого скасування або послаблення деяких санкцій проти росії в контексті мирних переговорів. Окрім того, існує побоювання, що Угорщина може заблокувати продовження санкцій, які стосуються активів.

«Ці активи будуть надзвичайно важливі під час мирних переговорів. Я говорю не про ті, які відбуваються зараз, а про справжні мирні переговори, коли, сподіваюся, росія сяде за стіл з Україною, і де їм доведеться зіткнутися з необхідністю відшкодування витрат на відбудову», – зазначив дипломат.

Перспективи санкцій і активів

Дипломат також підкреслив важливість збереження цього важеля для переговорів: «Якщо Україна не матиме цього в момент, коли почнуться справжні мирні переговори, це буде відсутність надзвичайно важливого козиря».

Санкції, пов’язані із замороженими російськими активами, повинні продовжуватися за згоди всіх 27 країн-членів ЄС кожні півроку. У Брюсселі існують побоювання, що Угорщина може заблокувати продовження цих санкцій влітку.

Раніше видання Financial Times повідомляло про розробку резервних варіантів, аби уникнути ризику розмороження російських активів через блокування з боку Угорщини. Зокрема, йшлося про можливість використання указу часів Другої світової війни, який дозволяє королю Бельгії блокувати ці активи.

Варто зазначити, що президент України Володимир Зеленський зустрічався з королем Бельгії під час свого візиту до Брюсселя 6 березня, коли проходив позачерговий саміт, присвячений допомозі Україні. «Обговорили участь Бельгії в підготовці перших кроків до закінчення війни», – повідомлялося у телеграмі президента.

У Європі наразі заморожено близько 300 мільярдів доларів суверенних російських активів, з яких найбільша частина – приблизно 190 мільярдів євро – зберігається в міжнародному депозитарії Euroclear у Бельгії.

Новини по темі