є інформація, що Росія могла купувати у компаній США супутникові знімки для ударів по Україні

by Max

В української розвідки є інформація, що Росія могла купувати в американських компаній супутникові знімки об’єктів в Україні для завдання ударів по них. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

«Так, є конкретна інформація. Наразі ми не будемо її оприлюднювати. Звичайно, ворог не полишає спроб у різний спосіб компенсувати брак інформації, яку може отримувати через, зокрема, космічну розвідку та інші сучасні засоби, що дають змогу отримувати більше інформації», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, агентурні мережі РФ і підставні фірми працюють, які намагаються купувати інформацію подвійного призначення нібито в невійськових цілях.

«У ворога для цього задіяні великі ресурси. Це потребує серйозного реагування і з боку України, і партнерів. Така робота ведеться… Звичайно, це постійне посилення санкційної політики, також обмін інформацією з нашими партнерами. Він відбувається. Тому що дуже часто обхід санкцій відбувається в нестандартні способи,про які не завжди можна було би здогадатися», – сказав Юсов, додавши, що додали в ГУР додавши, що ця робота – «постійний контроль, моніторинг і вдосконалення».

Раніше видання The Atlantic повідомляло, що для завдання ракетних ударів по Україні РФ, ймовірно, використовує супутникові знімки американських компаній. Видання з посиланням на неназваного українського військовослужбовця повідомляло, що супутник робить знімки об’єкта, а через кілька днів чи тижнів туди влучає російська ракета. Зазначається, що інколи супутник відправляється для отримання додаткових зображень, щоб перевірити ступінь пошкодження.

«Кількість збігів, коли зображення супроводжуються ударами, занадто велика, щоб бути випадковою», – сказав співрозмовник The Atlantic.

Президент України Володимир Зеленський 19 березня повідомив, що війська Росії від початку березня випустили по Україні 130 ракет різних типів, понад 320 «шахедів» і майже 900 керованих авіабомб. Він закликав міжнародних партнерів посилити протиповітряну оборону країни.

Російські війська фактично щодня обстрілюють територію України з різних видів озброєння. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Новини по темі