ВВП України у травні зріс на 3,7% – Мінекономіки

ВВП України у травні зріс на 3,7% – Мінекономіки

by Max

За попередніми оцінками Міністерства економіки, в Україні зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у травні 2024 року порівняно з травнем минулого року становило близько 3,7%, йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства економіки.

«Збільшення інтенсивності бойових дій, обстріли інфраструктурних об’єктів та дефіцит електроенергії – усе це, на жаль, стримувало зростання економіки у травні цього року. Проте бізнес впорався з цими викликами завдяки високому рівню адаптивності. Зростання ВВП продовжилось завдяки високим темпам експорту в умовах стабільної роботи Українського морського коридору, а також завдяки високому попиту на будівельні послуги, який підтримується фінансуванням відновлення інфраструктури», – сказала перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, «позитивні тенденції спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі».

У міністерстві інформують, що «у травні промислові підприємства продовжували відновлювати економічну активність. Це відбувалось, як завдяки експортоорієнтованим виробництвам, так і через збільшення попиту на інвестиційну продукцію в галузях машинобудування (ВПК) та будівельних матеріалів».

«Металургійна галузь досягла максимальних показників виробництва за весь період з початку війни. Також зростало виробництво соняшникової олії. Все це сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності», – кажуть у відомстві.

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.

Новини по темі