втрати РФ у травні були найвищими від початку повномасштабної війни

by Max

Розвідка Великої Британії заявила, що, за її підрахунками, загальна кількість російських втрат (убитими і пораненими) з початку повномасштабної війни проти України в лютому 2022 року зараз, ймовірно, досягла 500 тисяч. У 2024 році російські втрати продовжували залишатися на високому рівні, і в травні середні втрати російського особового складу становили понад 1200 осіб на день – це найвищий показник з початку війни, наголосили у розвідці.

«Високий рівень втрат, швидше за все, є відображенням наступу Росії, який ведеться широким фронтом. Цілком імовірно, що більшість російських сил проходять лише обмежену підготовку і не здатні проводити складні наступальні операції. У результаті Росія використовує невеликі, але дорогі хвилеві атаки, намагаючись послабити українську оборону», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зазначили, що Росія продовжує вербувати додаткові сили для підтримки цього підходу, але потреба постійно поповнювати особовий склад на передовій «майже напевно обмежуватиме» здатність Росії створювати підрозділи більшого потенціалу.

На початку травня розвідки Британії повідомляла, що загальна кількість втрат Росії від лютого 2022 року становила понад 465 000 осіб, і прогнозувала їхнє зростання протягом наступних двох місяців.

Росія і Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Американський Інститут вивчення війни у квітні в одному зі своїх звітів зауважив, що армія Росії нарощує війська в обсягах, співмірних із її втратами в Україні останніми місяцями.

Новини по темі