Вплив зупинки допомоги від США на соціальну політику України: офіційні коментарі

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович прокоментувала ситуацію з призупиненням фінансування міжнародних програм з боку Сполучених Штатів Америки, зазначивши, що це може бути відчутніше для громадського сектору, ніж для великих бюджетних проєктів.

Про це розповідає CorruptUA

Коментарі міністерки щодо соціальної політики

«Насправді, поки не дуже вплинула на соціальну політику держави, бо у нас є велика кількість домовленостей із європейськими партнерами, зокрема з Великою Британією і Світовим банком», — зазначила міністерка на пресконференції 27 січня в Києві.

Жолнович також підкреслила, що хоч деякі проєкти Мінсоцполітики отримують фінансування через Американську агенцію з міжнародного розвитку (USAID), ці партнери не єдині. «Поки ми ще тільки з’ясовуємо, фінансування щодо яких підрядників буде зупинено. Але поки ситуація — не критична», — стверджує посадовиця.

Зупинка фінансування з США та її наслідки

Згідно з інформацією, 26 січня стало відомо, що USAID в Україні отримала розпорядження призупинити всі проєкти та видатки на них. Як повідомив неназваний працівник офісу USAID у Києві, детальних вказівок поки що не було отримано, а офіційні коментарі з цього приводу не надходили.

Ця інформація з’явилася після того, як 24 січня Державний департамент США наказав заморозити нове фінансування майже всіх програм зовнішньої допомоги, що стало частиною стратегії президента Дональда Трампа щодо оптимізації зовнішньої політики.

Як зазначається, незважаючи на цю паузу, програми збройної допомоги Україні не підпадають під цю заборону. Держсекретар Марко Рубіо пояснив, що «ніяка подальша іноземна допомога Сполучених Штатів не повинна надаватися в такий спосіб, який не повністю відповідає зовнішній політиці президента США».

Слід зауважити, що з початку повномасштабної війни Україна отримала від USAID 2,6 мільярда доларів гуманітарної допомоги, 5 мільярдів доларів на розвиток та понад 30 мільярдів доларів прямої бюджетної підтримки. Як повідомляє Офіс урядової підзвітності США, це фінансування йшло для підтримки заробітних плат вчителям, державним службовцям та працівникам охорони здоров’я.

Згідно з даними Міністерства фінансів України, основним донором прямої бюджетної допомоги з лютого 2022 року є Європейський Союз, який залучив 45 мільярдів євро на фінансування пріоритетних видатків держбюджету.

Новини по темі