відбулося «історичне» повернення цивільних українців, яких «роками утримувала Росія»

відбулося «історичне» повернення цивільних українців, яких «роками утримувала Росія»

by Max

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що сьогодні повернулися цивільні громадяни, яких «роками утримувала Росія».

«Цивільні – вдома! Сьогодні відбулося історичне повернення цивільних громадян України, яких роками утримувала РФ. Це радісна новина для українських сімей та надія на те, що такі повернення відбуватимуться надалі», – написав він у телеграмі.

Лубінець додав, що Україна постійно працює над тим, щоб усі громадяни повернулися додому.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що сьогодні завершився 53-й обмін, який розпочався 25 червня з визволення 90 українських захисників. За даними штабу, загалом з російського полону вже звільнено 3310 українців.

Близько години тому президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону ще десятьох українців, серед них – Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

25 червня в Україну повернулися 90 українців з російського полону. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що Україна повернула 32 нацгвардійця, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських сил, 15 бійців ЗСУ та 8 тероборонівців.

Зокрема, вдалося повернути 59 оборонців Маріуполя, з них 52 бійця, що вийшли з «Азовсталі», також з полону визволили 5 нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС.

Новини по темі