В «Укренерго» повідомили про графіки відключень електроенергії на 17 травня

by Max

Компанія «Укренерго» повідомила, що 17 травня графіки погодинних відключень для побутових і промислових споживачів будуть діяти по всій Україні з 00:00 до 08:00 і з 19:00 до 24:00.

«Причина обмежень – збільшення споживання електроенергії під час похолодання. Потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак, здійснених Росією по українській енергосистемі з 22 березня», – йдеться в повідомленні.

В «Укренерго» зазначили, що обсяг обмежень розподілений рівномірно між всіма регіонами. Енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежують, додали в компанії.

Тим часом, голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» заявив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, але не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій.

За його словами, після очікуваного підвищення температури повітря, ймовірно, вдасться не застосовувати відключень – за умови відсутності російських обстрілів. Водночас влітку з урахуванням планових ремонтів на об’єктах генерації і використання населенням кондиціонерів, дефіцит в енергосистемі знову може стати критичним.

Радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко на брифінгу 16 травня повідомив, що відключення електроенергії в Україні можуть тривати до серпня або вересня.

Водночас він попередив, що зима буде «невідворотньо важкою» і уникнути дефіциту в енергосистемі взимку не вдасться навіть за теплої погоди, зауваживши, що «шансів на відновлення знищеної за два місяці генерації у повному обсязі немає».

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Новини по темі