В «Укренерго» кажуть про знеструмлення споживачів у шести областях

В «Укренерго» кажуть про знеструмлення споживачів у шести областях

by Max

В Україні через російські обстріли і технічні причини є знеструмлення споживачів у шести областях, повідомляє компанія «Укренерго» 26 червня.

«Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях. З технічних причин є знеструмлення в Запорізькій області», – йдеться у дописі.

На ранок без енергоживлення залишаються 466 населених пунктів, кажуть у компанії.

За даними Міністерства енергетики в Городнянському районі Чернігівської області внаслідок обстрілу РФ одночасно був знеструмлений 1821 абонент у 10 населених пунктах. Крім того, на території однієї з підстанцій Харкова виявили вибухонебезпечний предмет, його вивезли вибухотехніки.

В Україні також діють графіки погодинних вимкнень світла. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Новини по темі