В Україну повернули 14 історичних артефактів, викрадених силами РФ із окупованих територій – МКІП

В Україну повернули 14 історичних артефактів, викрадених силами РФ із окупованих територій – МКІП

by Max

У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили про повернення 14 культурних цінностей, раніше викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України. Їх намагалися незаконно ввезти на територію США.

«Можна образно сказати, що в Україну надійшла партія зброї. Це древня зброя від часів енеоліту до середньовіччя. Міністерством ухвалене рішення передати на тимчасове зберігання 14 артефактів Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», а потім МКІП визначить місце їх експонування», – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Повідомляється, що артефакти можуть бути з викрадених музейних колекцій, або це предмети так званої «чорної» археології.

Предмети археології передала американська сторона Посольству України в США, потім – в Україну.

З минулого року американська сторона затримала понад 20 відправлень з предметами археології. Вони можуть походити з території України та незаконно ввозилися на територію США.

На початку березня США передали Україні крем’яну сокиру періоду пізнього енеоліту енеоліту-ранньої бронзи, дві залізні шаблі та залізний меч доби середньовіччя. У вересні – ще низку археологічних предметів.

За даними Мінкульту, в умовах війни українська культурна спадщина зазнає значних руйнувань. Це не тільки архітектура, а й величезна кількість археологічних пам’яток, особливо це стосується півдня та сходу України.

Новини по темі