в системі зберігається значний дефіцит, планується імпорт електроенергії з 5 країн

by Max

Дефіцит в енергосистемі дещо зменшився завдяки потеплінню, але нестача «залишається суттєвою», особливо у вечірні та нічні години, повідомляє оператор «Укренерго» 20 травня.

Компанія нагадує, що увечері сьогодні можуть бути застосовані погодинні відключення в разі перевищення визначених обсягів лімітів споживання.

«Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: В «Укренерго» пояснили, чи вплине потепління на відключення світла

Напередодні, заявляє «Укренерго», на його запит була аварійно залучена електроенергія з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Імпорт також планується сьогодні:

«Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 19 499 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 415 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1 700 МВт в годину».

За даними оператора, внаслідок бойових дій сьогодні є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Напередодні «Укренерго» анонсувало відключення світла за графіком із 18 години до кінця доби 20 травня.

Читайте також: Зеленський закликав до раціонального енергоспоживання на тлі підготовки до опалювального сезону

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів. Нині почалися вимкнення світла також для населення.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Новини по темі