В Офісі президента розповіли, про що Зеленський говоритиме з Байденом на саміті НАТО

В Офісі президента розповіли, про що Зеленський говоритиме з Байденом на саміті НАТО

by Max

Президенти США та України Джо Байден та Володимир Зеленський проведуть зустріч на полях саміту НАТО у Вільнюсі. Цю інформацію в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода Ранок» підтвердив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. Паралельно у Білому домі зазначили, що така зустріч відбудеться завтра – сказав у Вільнюсі радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Михайло Подоляк в ефірі Радіо Свобода розповів, про що говоритимуть президенти. За його словами, темою зустрічі буде не лише питання вступу України вНАТО.

«Ширші питання, безумовно. Крім НАТО, ще питання пришвидшеного постачання зброї. Тому що ми бачимо, що до контрнаступу чи наступальних операцій, які нам необхідні інструменти, тобто і авіаційний компонент, і далекобійна ракета. Це друге питання. Третє питання – це все ж таки про програш Російської Федерації. Давайте так. Це навіть філософське питання таке, доктринальне питання, чому Росія має обов’язково програти і чому це вигідно демократичному світу вцілому і як має виглядати Росія після цього програшу, і чому не треба цього лякатися, і чому в принципі сьогодні Путін не контролює Російську Федерацію, не є сильним президентом», – сказав Подоляк.

Крім того, каже представник ОПУ, говоритимуть про економічну підтримку України та про правоохоронну, судову системи й антикорупційну діяльність.

Подоляк також додав, що президент Зеленський у Вільнюсі матиме і інші двосторонні зустрічі. Однак з міркувань безпеки про них зараз не повідомляють.

«Думаю, що там буде багато двосторонок. І представники Японії, Канади, Франції, Німеччини, але ж ви знаєте наш принцип з безпекової точки зору – ми не повідомляємо. От зустрівся президент – про це говоримо, а поки він не зустрівся – не повідомляємо», – сказав Подоляк.

Сьогодні у Вільнюсі (Литва) стартував дводенний саміт НАТО. Серед тем зустрічі, як очікується, стане продовження військової та гуманітарної підтримки України і перспективи її вступу до організації.

Новини по темі