уряд змінив порядок виплат допомоги

уряд змінив порядок виплат допомоги

by Max

Кабінет міністрів змінив порядок надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції, розповів постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Передбачено надання матеріальної грошової допомоги незалежно від отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеними особами», – каже Мельничук.

Встановлено, що засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери буде проведено перевірку осіб, які претендують на призначення такої допомоги. У разі встановлення факту перебування таких осіб за кордоном понад 30 календарних днів поспіль станом на 5 червня 2023 року матеріальна грошова допомога не призначатиметься.

На засіданні уряду ухвалили, що виплати постраждалим від підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС здійснюватимуться незалежно від того, чи отримує людина виплати як внутрішньо переміщена особа.

«Йдеться про виплати матеріальної допомоги у розмірі 5 тисяч гривень від держави особам, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС. Раніше права на отримання такої допомоги не мали особи, які станом на 5 червня 2023 року були зареєстровані як отримувачі допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», – пояснили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Грошову допомогу від держави отримають усі громадяни, які на момент руйнування Каховської греблі проживали (були зареєстровані/задекларовані) в населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, які зазнали підтоплення.

На світанку 6 червня стало відомо про руйнування греблі Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві греблі російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили греблі Каховської ГЕС. Причиною руйнування Каховської ГЕС, найімовірніше, став вибух у тунелі бетонної основи греблі, написало 16 червня американське видання New York Times, прямо вказуючи на те, що це зробила Росія.

Новини по темі