Підтримка Сполучених Штатів України триває, і уряд планує використовувати всі доступні дипломатичні канали для зміцнення співпраці. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції в Києві 4 березня.
Про це розповідає CorruptUA
Співпраця з США залишається пріоритетом
«Сьогодні ця підтримка продовжується. Стосовно інформації про припинення, ми абсолютно спокійно, доступними для нас дипломатичними каналами будемо продовжувати роботу зі Сполученими Штатами, з Конгресом, адміністрацією президента Трампа, з президентом Трампом для того, щоб Україна і США продовжили нашу боротьбу за справедливий, тривалий, стабільний мир», – наголосив голова уряду.
Шмигаль запевнив, що Україна налаштована продовжити співпрацю з США, зазначивши: «Впевнений, що підтримка від США, як від світового лідера, одного з найбільших наших партнерів, буде продовжуватись». Він також підкреслив готовність України підписати економічну угоду з США щодо створення інвестиційного фонду.
Ситуація з військовою допомогою
На уточнююче запитання про можливість зупинки допомоги, Шмигаль зазначив, що станом на вечір напередодні, Україна продовжує отримувати необхідну підтримку.
3 березня американські ЗМІ повідомили, що президент США Дональд Трамп призупинив всю військову допомогу Україні. За інформацією Bloomberg, цей наказ стосується всієї військової техніки США, яка наразі не перебуває в Україні, включаючи зброю, що транспортується літаками та кораблями, або чекає в транзитних зонах у Польщі. Представники Демократичної партії США назвали цей крок небезпечним і незаконним, однак офіційно Білий дім не підтверджував цю інформацію.
Після зриву переговорів із президентом України Володимиром Зеленським 28 лютого, Трамп висловив сумнів у готовності українського лідера до миру. 3 березня він прокоментував слова Зеленського про те, що мирна угода ще «дуже, дуже далеко», назвавши їх «найгіршою заявою», яку міг зробити президент України. Трамп у мережі Truth Social написав: «Це те, про що я говорив, цей хлопець не хоче, щоб був мир, поки він має підтримку Америки, а Європа на зустрічі із Зеленським прямо заявила, що вони не зможуть виконати цю роботу без США».
28 лютого Зеленський зустрівся в Білому домі з Трампом. Сторони планували підписати угоду про використання українських корисних копалин, але через суперечку на протокольному заході перед журналістами, Зеленський залишив Білий дім достроково, що призвело до скасування підписання угоди.
Після цього президент України вилетів до Лондона, де зустрівся з прем’єр-міністром країни Кіром Стармером. На саміті європейських лідерів обговорювалася підтримка України. За підсумками зустрічі Стармер заявив, що Велика Британія разом із Францією, а також, можливо, «ще одним або двома учасниками» працюватиме з Україною над планом припинення вогню, який буде представлений США.