За рік роботи коаліція дронів, що була створена в лютому 2024 року, отримала від міжнародних партнерів понад 2 мільярди євро фінансової допомоги. Про це повідомило Міністерство оборони України 5 березня.
Про це розповідає CorruptUA
Основні цілі коаліції дронів
Основною метою коаліції є забезпечення українських Сил оборони безпілотниками та зміцнення оборонної промисловості як України, так і держав-партнерів. Це має на меті створення технологічної переваги над агресором у довгостроковій перспективі.
Співпраця з міжнародними партнерами
До коаліції входять 15 країн, а її діяльність координують Латвія та Велика Британія. Міністерство оборони України раніше повідомило, що в 2023 році планують витратити понад 44 мільярди гривень на закупівлю FPV-дронів, зокрема, на оптоволоконні моделі.
В жовтні минулого року президент Володимир Зеленський зазначив, що в Україні було виготовлено та направлено до Збройних сил мільйон дронів, придбаних за державні кошти.
Під час повномасштабної війни з росією роль безпілотників значно зросла. Вони частково компенсують перевагу російських сил в артилерії на лінії фронту та стали незамінними для проведення ударів на відстані сотень кілометрів по військових об’єктах на території росії. Це особливо актуально, коли західні партнери України не надають дозволу на використання далекобійних ракет, виготовлених у США, Великій Британії та Франції.