Україна та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) уклали важливі угоди, які передбачають фінансування відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Про це 10 лютого повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі з президенткою ЄІБ Надією Кальвіно.
Про це розповідає CorruptUA
Фінансування для енергетичної стабільності
«16,5 мільйонів євро ЄІБ виділяє на відновлення критичної інфраструктури і впровадження енергоефективності. Друга угода відкриває шлях для отримання 100 мільйонів євро на відновлення об’єктів водопостачання, теплопостачання та водовідведення, а також на модернізацію основних соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та житловому секторі», – зазначив Шмигаль у своєму повідомленні в телеграмі.
Пріоритети співпраці з ЄІБ
Прем’єр-міністр акцентував увагу на важливості двосторонньої співпраці у фінансуванні. «Загалом портфель проєктів ЄІБ в Україні є одним із найбільших і складається з 25 проєктів на суму 4,95 мільярда євро. Це проєкти у сфері транспорту, соціальної інфраструктури й енергетики. Відзначив й інші нагальні пріоритети нашої співпраці, які потребують подальших інвестицій, зокрема, пункти переходу та дорожня інфраструктура, підтримка малого та середнього бізнесу, муніципалітетів та стабільність енергетичного сектору», – додав він.
Шмигаль також уточнив, що з початку повномасштабної війни ЄІБ мобілізував на підтримку України понад два мільярди євро. У квітні минулого року стало відомо, що Україна та ЄІБ підписали меморандум щодо співпраці на десять років.
Згідно з даними Міністерства енергетики України, 2024 рік став найскладнішим для української енергосистеми. Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що через 13 масованих атак росії минулого року, руйнування в енергетиці були значними. «Руйнування були дуже великі, набагато більші, у порівнянні з попередніми роками», – підкреслив міністр.
Також він відзначив, що через інтенсивність російських обстрілів ремонтна кампанія на енергооб’єктах стала наймасштабнішою за всі роки. За даними Міненерго, з жовтня 2022 року росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, внаслідок чого було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.