у жовтні Росія виготовила 115 ракет, загалом накопичила майже 900

у жовтні Росія виготовила 115 ракет, загалом накопичила майже 900

by Max

У жовтні 2023 року Росія виготовила 115 високоточних ракет, загалом у її запасах є близько 870 ракет, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький вінтерв’ю РБК-Україна.

За даними української розвідки, Москва минуло місяця змогла виготовити 40 крилатих ракет Х-101, 30 балістичних ракет «Іскандер-М», 20 «Калібрів», 12 ракет «Іскандер-К», 9 ракет Х-32 та 4 аеробалістичні ракети «Кинджал».

Скібіцький припустив, що наразі Росія вичікує збільшення навантажень на енергосистему, щоби почати атаки на українську інфраструктури в осінньо-зимовий період.

«Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля», – пояснив він.

Читайте також: Попереду складний опалювальний сезон – Кудрицький про перспективу блекаутів, обшуки в «Укренерго» і сонячні станції брата Шурми. Інтерв’ю

Представник ГУР МО України додав, що ймовірні майбутні російські атаки будуть комбінованими – можуть включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БПЛА.

«За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і відповідно вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми», – заявив Вадим Скібіцький.

Розвідка Британії раніше заявила, що російські військові можуть готуватися до атак на енергетику України взимку.

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

Новини по темі