у Запоріжжі до Дня Конституції вимагали термінів військової служби

у Запоріжжі до Дня Конституції вимагали термінів військової служби

by Max

30 червня в центрі Запоріжжя відбулася акція за встановлення термінів військової служби у Збройних силах України, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За словами організаторів, 13-ту акцію приурочили до Дня Конституції, який відзначають 28 червня.

«Мій чоловік служить з березня 22 року, майже з початку повномасштабного вторгнення… Ніхто не розуміє скільки ще одним й тими самим хлопцям воювати. Вони втомлені – втома вбиває. Ми вимагаємо, щоб влада встановила чіткі терміни служби для наших хлопців, які захищають з першого дня нашу країну, свою родину, сім’ї, свій дім. Вже майже два місяці як підписана петиція, хоча б 36 місяців служби. Її досі не розглянули, не надали відповіді. Набрала 25 тисяч голосів, і дуже сподіваємось, що найближчим часом президент розгляне цю петицію», – каже учасниця акції на ім’я Анна.

Напис на плакаті з вимогою права на звільнення з військової служби під час акції у Запоріжжі

Учасниці акції тримали тематичні плакати та скандували «Термін служби – це необхідність», «Військовим потрібна заміна», «Скільки ще?», «Вимагаємо чіткі терміни служби» та інші.

«Ми вийшли продемонструвати те, що військові зараз є категорією, яка позбавлена базових прав. У нас так і не має термінів служби. І військові не мають права не розпоряджатися своїм життям, ні права на освіту, зміну місця роботи. Тобто право на терміни служби має бути за замовчуванням. Що робити з цим правом – це вже вибір само людини, чи продовжити службу у лавах ЗСУ, чи повернутися до своєї цивільної професії. Наші чоловіки вже майже 2.5 роки знаходяться на війні без права обирати, що робити далі зі своїм життям і жодної перспективи, що буде далі», – каже інша учасниця акції на ім’я Анастасія.

30 червня в центрі Запоріжжі відбулася акція за встановлення термінів військової служби

30 червня в центрі Запоріжжі відбулася акція за встановлення термінів військової служби

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Новини по темі