У Польщі затримали ще одного члена мережі, яка працювала на користь Росії. Шпигуном виявився українець

У Польщі затримали ще одного члена мережі, яка працювала на користь Росії. Шпигуном виявився українець

by Max

У Польщі затримали ще одного члена шпигунської мережі, яка працювала на російську розвідку, повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

За його словами, підозрюваний вів спостереження за військовими об’єктами та морськими портами, а за інформацію отримував від російської сторони винагороду.

Камінський зазначив, що це вже п’ятнадцятий затриманий у справі про шпигунство на користь Росії.

«Російська шпигунська мережа в Польщі руйнується як картковий будиночок. Завдяки наполегливій роботі слідчих з Національної прокуратури та Агентства внутрішньої безпеки було затримано вже п’ятнадцятого члена цієї мережі. Цього разу російський шпигун виявився громадянином України. Найближчим часом можливі нові арешти», – написав у твітері генпрокурор країни та міністр юстиції Збігнєв Зебро.

Видання PAP із посиланням на прокуратуру пише, що затриманий громадянин України проживає в Польщі з 2019 року. Його затримали 21 червня і звинуватили в участі у злочинній групі та діяльності іноземної розвідки проти Польщі. Чоловіка заарештували на три місяці.

14-м затриманим був 26-річний російський хокеїст. За даними слідства, він перебував у Польщі з жовтня 2021 року. Звинувачення йому висунули за статтями про участь у злочинній групі та діяльності іноземної розвідки проти Польщі.

У середині березня 2023 року польські спецслужби заявили, що ліквідували російську шпигунську мережу, яка готувала диверсії на залізницях країни.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі виявило на залізничних маршрутах та транспортних вузлах приховані камери, які фіксували рух поїздів та передавали зображення в інтернет. Йшлося в основному про ділянки залізничних маршрутів у Підкарпатському воєводстві, поблизу аеропорту на околицях Жешува. Це головний пункт переправки західного озброєння та боєприпасів для України.

Новини по темі