У Польщі заарештували російського хокеїста за звинуваченням у шпигунстві на користь РФ

У Польщі заарештували російського хокеїста за звинуваченням у шпигунстві на користь РФ

by Max

Агентство внутрішньої безпеки Польщі заарештувало російського хокеїста, звинувативши його у шпигунстві на користь Росії.

«Російські шпигуни трапляються один за одним… Спіймали шпигуна, який діяв під виглядом спортсмена. Росіянин був гравцем клубу 1-ї ліги. Це 14-й член опрацьованої нами шпигунської мережі», – повідомив у твіттрі генпрокурор Польщі та міністр юстиції Збігнєв Зебро.

Підозрюваного у шпигунстві 28-річного чоловіка затримали у Сілезькому воєводстві, але він мав діяти по всій Польщі, зазначає газета Wyborcza.

За даними слідства, заарештований перебував у Польщі з жовтня 2021 року. Йому звинуватили в участі в організованій злочинній групі та роботі на іноземну розвідку. Суд заарештував його на три місяці. Чоловіку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Пресслужба міністра-координатора спецслужб повідомила, що росіянин «виконував на польській території доручені завдання, серед іншого щодо виявлення критичної інфраструктури у кількох воєводствах».

За даними прокуратури, заарештований росіянин та інші підозрювані, «ідентифіковані як іноземці через східний кордон», входили до шпигунської мережі, яка вела розвідувальну діяльність та «пропаганду проти Польщі», а також готувала «акти саботажу на запит російської розвідки».

У середині березня 2023 року польські спецслужби заявили, що ліквідували російську шпигунську мережу, яка готувала диверсії на залізницях країни.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі виявило на залізничних маршрутах та транспортних вузлах приховані камери, які фіксували рух поїздів та передавали зображення в інтернет. Йшлося в основному про ділянки залізничних маршрутів у Підкарпатському воєводстві, поблизу аеропорту на околицях Жешува. Це головний пункт переправки західного озброєння та боєприпасів для України.

Новини по темі