У Львові відкрили меморіальну дошку кардиналові Любомиру Гузару

У Львові відкрили меморіальну дошку кардиналові Любомиру Гузару

by Max

У Львові 16 березня відкрили меморіальну дошку блаженнішому Любомирові Гузару, главі Української греко-католицької церкви з 2001 по 2011 рік, почесному громадянинові Львова. Цю таблицю встановили на стіні храму святих безсрібників Косми і Дамʼяна, в якій 5 березня 1933 року був охрещений Любомир Гузар.

У спогадах кардинал Любомир писав: «Я народився у Львові 26 лютого 1933 року. Моя мати згадувала, що я такий слабонький народився і що мене хрестили вже на четвертий день після народження, бо не знали, що зі мною буде. На всякий випадок хрестили».

«Любомир Гузар ‒ наш батько, патріарх, учитель», – зауважив під час відкриття меморіальної таблиці глава УГКЦ Святослав Шевчук.

У відкритті меморіальної дошки взяли участь представники УГКЦ, місцевої влади, десятки львів’ян.

26 лютого 2024 року глава УГКЦ Святослав Шевчук оголосив початок беатифікаційного процесу блаженнішого Любомира Гузара. У декреті проголошення зазначено, що впродовж шести років від відходу у вічність Любомира Гузара «сила його слова і духу слугує людям підтримкою та орієнтиром у щоденному житті, особливо під час цієї страшної війни». Кардинал Любомир Гузар залишається для українців моральним авторитетом.

Кардинал Любомир Гузар помер 31 травня 2017 року і похований у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ.

Новини по темі