у Києві провели марш та молебень

у Києві провели марш та молебень

by Max

29 вересня в Україні вшановують пам’ять жертв нацистських розстрілів у Бабиному Яру Києва під час Другої світової війни.

  • 28 вересня 1941 року в окупованому гітлерівцями Києві з’явилися оголошення із наказом усім євреям взяти з собою все найцінніше і усім зібратися у місці, де тепер стоїть кінотеатр «Київська Русь».
  • 29 вересня усіх київських євреїв, які прийшли цілими родинами, вишикували у колонну і погнали до урочища Бабин Яр.
  • Там усі коштовності, речі і документи нацисти у людей відібрали, наказали повністю роздягнутися і спуститися в рів.
  • Голих беззбройних людей, разом із дітьми, розстрілювали кулеметники.

Лише в останні два дні першого місяця осені, 29–30 вересня 1941 року, в урочищі Бабин Яр гітлерівські нацисти вбили майже 34 тисячі київських євреїв.

Фотографія 1944 року. На ній частина Бабиного Яру на околиці Києва, в якій виявили тисячі тіл цивільних осіб, убитих нацистами.

Сьогодні, 29 вересня, у Києві пройшов уже восьмий раз Марш Пам’яті жертв Бабиного Яру.

Учасники Маршу зібралися в парку навпроти кінотеатру «Київська Русь» і далі колоною пішли до пам’ятника «Менори» у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр».

Це шлях, який в один кінець пройшли київські євреї у 1941-му році.

«Я в даний час лікуюся у шпиталі, я військовослужбовець. Ми намагаємося кожен рік вшанувати пам’ять. Історію треба пам’ятати… Я до цього постійно ходив із друзями. Так вийшло, що зараз ми воюємо, але у мене кілька годин є вільних, поки лікуюся. І отак склалося», – каже Юрій, один з учасників Маршу пам’яті.

«Тут мій прадід лежить…І я ще пам’ятаю свого дідуся, який плакав кожен раз, коли згадував свого батька, який не погодився виїжджати з Києва, залишився тут і пішов з усіма в Бабин Яр, де був розстріляний. Також мої дядьки та тітки, які теж не могли виїхати з Києва, бо не мали на кого залишити свою аптекарську крамницю», – розповів про своїх родичів, які загинули у Бабиному Яру, Олександр Березовський.

Вшанування жертв Бабиного Яру. Київ, 29 вересня 2023 року

Вшанування жертв Бабиного Яру. Київ, 29 вересня 2023 року

Біля Синагоги у Бабиному Яру провели молебень.

Молебень в пам'ять про знищених нацистами у Бабиному Яру людей провів Головний рабин України Моше Реувен Асман. Київ, Україна , 29 вересня 2023 року

Молебень в пам’ять про знищених нацистами у Бабиному Яру людей провів Головний рабин України Моше Реувен Асман. Київ, Україна , 29 вересня 2023 року

Біля Менори поклали «камінці спотикання» і квіти.

У Києві вшановують пам'ять жертв Голокосту

У Києві вшановують пам’ять жертв Голокосту

Ці камінці символізують знищених нацистами під час Голокосту євреїв.

Біля символічної синагоги «Місце для роздумів» у Бабиному Яру у Києві

Біля символічної синагоги «Місце для роздумів» у Бабиному Яру у Києві

Пам’ять жертв Бабиного Яру вшанували і представники посольств різних країн.

Бабин Яр є одним із символів Голокосту.

У 1941–1943 роках у Бабиному Яру були розстріляні, за різними даними, від 70 до 200 тисяч осіб. Більшість із них були євреями.

Бабин Яр. Радянські військовополонені закопують тіла розстріляних під наглядом солдатів СС. Фото з архіву Українського інституту національної пам’яті

Бабин Яр. Радянські військовополонені закопують тіла розстріляних під наглядом солдатів СС. Фото з архіву Українського інституту національної пам’яті

Також у Бабиному Яру розстрілювали ромів, пацієнтів психлікарні, військовополонених.

Крім того у Бабиному Яру розстріляли понад 600 членів ОУН.

Більше про злочин нацистів у Бабиному Яру під час Другої Світової війни читайте і дивіться на сторінці Радіо Свобода ПАМ’ЯТЬ ПРО БАБИН ЯР

Новини по темі