У ДБР заявили, що кримінальну справу щодо Шабуніна зобов’язав відкрити суд

У ДБР заявили, що кримінальну справу щодо Шабуніна зобов’язав відкрити суд

by Max

Слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження щодо голови правління «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна, відповідно до ухвали Шевченківського суду Києва, заявила в ефірі Радіо Свобода радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

«У жовтні минулого року до відомства надійшла заява від голови громадської організації «Громадська рада доброчесності» (Ростислава Кравця – ред.) щодо можливих протиправних дій керівника «Центру протидії корупції». Відповідно, ми прекрасно розуміємо, що керівник «Центру протидії корупції» – це публічна особа, тому слідство ДБР вирішило перевірити спочатку, чи достовірні факти вказані у цій заяві, слідство вбачало недостатню підстав для того, щоб відкрити кримінальне провадження», – розповіла Сапьян.

«Відповідно, було надіслано заяву до Центрального управління військової служби правопорядку у Києві і Київській області для того, щоб вони провели службове розслідування і допомогли слідству розставити, скажімо так, акценти. Але події розгорталися досить швидко. І якщо заява надійшла у жовтні, то буквально минуло пару тижнів і вже на початку листопада до ДБР надійшла ухвала Шевченківського райсуду Києва, яка зобов’язувала слідство відомства внести до єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення. І, відповідно, ми з вами розуміємо, що за законом, а це Кримінально-процесуальний кодекс, ця ухвала суду підлягає обов’язковому і безумовному виконанню», – додала вона.

Сапьян зазначила, що слідчі ДБР відкрили кримінальне провадження у грудні 2023 року, за двома статтями – «підроблення документів» і «ухилення від військової служби». За її словами, тоді ж провадження об’єднали. Тож, підсумувала вона, наразі триває досудове слідство.

На уточнювальне запитання щодо статусу Шабуніна у справі, радниця відповіла: «Наразі у Шабуніна немає процесуального статусу в цьому кримінальному провадженні».

Сам Шабунін справи проти нього вважає «ідіотичними». Він зазначає, що їхня поява демонструє тренд атак на антикорупціонерів. Голова ЦПК також опублікував фото військового квитка, де вказано, що він склав військову присягу 25 лютого 2022 року.

Новини по темі