«це може бути один-два рази на тиждень»

by Max

Російські диверсійно-розвідувальні групи постійно намагаються зайти в Україну через кордон з Росією, такі спроби фіксують періодично, заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в інтерв’ю «Укрінформу».

«Щоденно обстрілюються прикордонні області. Туди постійно заходять ворожі диверсійно-розвідувальні групи. Так, з початку 2023 року почали заходити ворожі ДРГ на Чернігівщину, потім їх кількість збільшилася по Сумській області. На кінець минулого року, значна активність спостерігалась і на Харківщині. На даний момент найбільша активність – на Сумщині», – сказав Демченко.

«Не кожного дня викривається спроба заходу ворожої ДРГ. Вони не ходять по графіку. Але певна періодичність фіксується. Це може бути один-два рази на тиждень», – додав він.

За словами речника ДПСУ, щодо можливого наступу російських сил, то на даний момент «у ворога недостатньо сил, щоб здійснити повномасштабне вторгнення, яке б дало їм можливість досягнути якоїсь стратегічної цілі».

Водночас Демченко зазначив, що може бути відволікаючий маневр, щоб українські війська тримали біля кордону необхідну кількість сил і не перекидали їх на лінію фронту, де ведуться повномасштабні бойові дії.

Російські війська фактично щодня обстрілюють населені пункти Сумщини з різних видів озброєння. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 17 квітня повідомив, що від початку 2024 року російські війська понад чотири тисячі разів обстріляли Сумщину, при тому, що «за весь минулий рік кількість обстрілів сягала шести тисяч».

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Також регулярно повідомляється про спроби російських диверсантів проникнути на українську територію.

Новини по темі