Президент США Дональд Трамп має намір подвоїти санкції проти росії, щоб змусити її припинити військові дії в Україні. Про це заявив Кіт Келлог, спеціальний представник Трампа з питань України та росії, під час інтерв’ю з виданням The New York Post, опублікованого 6 лютого.
Про це розповідає CorruptUA
Ефективність санкцій
Келлог оцінив нинішню ефективність санкцій щодо росії лише на три бали з десяти, підкресливши, що економічний тиск на Москву може бути суттєво посилено, особливо в енергетичному секторі. Він зазначив, що Трамп усвідомлює, наскільки дієвим інструментом є санкції.
У ході наради, що відбулася минулого четверга в Овальному кабінеті Білого дому, Трамп обговорив із ключовими членами адміністрації питання використання ресурсів США для завершення війни в Україні. Келлог повідомив, що над цим питанням працюють багато представників адміністрації, включаючи держсекретаря, міністра фінансів та радника з національної безпеки.
Переговори та мир
Головним пріоритетом для Трампа є насамперед зупинка активних бойових дій. Келлог підкреслив, що тиск на росію не повинен обмежуватися лише військовими заходами, оскільки країна не надто чутлива до втрат на фронті.
«Усі сторони, включаючи Україну і росію, повинні знайти компроміс для досягнення миру», – зазначив Келлог.
Володимир Зеленський, президент України, вважає, що Трамп може змусити Володимира Путіна сісти за стіл переговорів, якщо буде посилено санкції проти російського енергетичного та банківського секторів, а також продовжено військову підтримку України.
На засіданні Ради безпеки рф 20 січня Путін заявив про готовність до діалогу з новою адміністрацією Трампа. Водночас Зеленський у своєму інтерв’ю британському журналісту Пірсу Моргану, яке відбулося 4 лютого, висловив готовність до мирних переговорів з Путіним, якщо це стане єдиним способом забезпечити мир для українців.
Кремль, у свою чергу, не підтримує слова Зеленського, вважаючи їх «порожніми». росія раніше висувала умови для мирних переговорів, серед яких визнання окремих українських регіонів частиною росії, нейтральний статус України та зняття санкцій. Зеленський відхилив ці умови, наполягаючи на необхідності гарантій безпеки від НАТО та продовженні постачання зброї.