Технічні консультації між Україною та США, що стосуються угоди про корисні копалини, заплановані на 11 квітня у Вашингтоні. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанішина.
Про це розповідає CorruptUA
«Завтра у Вашингтоні відбудуться технічні консультації між командами міністерств юстиції й економіки. І я не в змозі розкривати якісь подробиці, тому що зустріч відбудеться лише завтра. Я зможу прокоментувати завтра», – зазначила Стефанішина в Брюсселі 10 квітня.
Вона також підтвердила, що угода з США про мінерали не може включати умови, які суперечать співпраці України з Європейським Союзом. «Я дійсно можу підтвердити, що нічого в угоді не може обговорюватися з Україною таким чином, щоб це підривало наявні зобов’язання України, включно з фінансовими – в межах Ukraine facility, макрофінансової допомоги, співпраці з МВФ», – додала вона.
Делегація України у Вашингтоні
На початку цього тижня перша віцепрем’єр-міністерка України, міністерка економіки Юлія Свириденко, повідомила про відправлення делегації до Вашингтону для обговорення деталей нового проєкту угоди щодо корисних копалин. За її словами, до складу делегації увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції та фінансів.
«Ми прагнемо узгодити вибір проєктів, законодавчу базу і механізми довгострокового інвестування», – зазначила урядовиця.
Переговори та інтереси обох країн
Минулого тижня голова МЗС України Андрій Сибіга уточнив, що угода про копалини проходить перевірку на відповідність українському законодавству. «Ця угода має відповідати інтересам обидвох країн, і у нас є своє законодавство», – підкреслив він, додавши, що документ не може суперечити євроінтеграційним прагненням України.
30 березня президент США Дональд Трамп застеріг, що український президент Володимир Зеленський може зіткнутися з «великими проблемами», якщо Україна вирішить вийти з угоди щодо корисних копалин. Згідно з інформацією агенції Bloomberg, Україна має намір внести зміни до нового проєкту угоди, зокрема пообіцявши збільшити інвестиції США.
24 березня Трамп заявив, що очікує підписання угоди з Україною щодо корисних копалин у найближчий час, на що Зеленський підтвердив, що американська сторона готує новий проєкт угоди. Він зазначив, що США запропонували Києву «одразу велику угоду».
Нагадаємо, що газета Financial Times та агенція Bloomberg, ознайомлені з новим проєктом угоди, повідомили про намір Сполучених Штатів укласти угоду з Україною, що охоплює всі природні ресурси, включаючи нафту та газ.