Тарнавський пояснив, чому сили РФ схвалили «непросте рішення» залишити Херсон

Тарнавський пояснив, чому сили РФ схвалили «непросте рішення» залишити Херсон

by Max

Під час контрнаступу Збройних сил України восени 2022 року, сили РФ схвалили «непросте рішення» щодо втечі з Херсону та правого берега Дніпра, зазначив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський в програмі «Рік. Херсон».

Він уточнив, що війська РФ були розділені «бар’єрним рубежом» у вигляді Дніпра. Основна частина сил залишалася на підконтрольній ЗСУ території, де вони проводили наступальну операцію, наголосив Тарнавський.

«Росіяни розуміли прекрасно, що це угрупування військ могло або потрапити в оточення, або бути знищеним. Для росіян слово «оточення» – це одне із слабких місць. Коли вони чують слово «оточення», вони професійно втікають. Вони вживають таких заходів, що їхнє військо в максимальне оточення не потрапляє. Тобто їм краще втекти з поля бою, але не потрапити в оточення», – сказав Тарнавський.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

В лютому минулого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, атакувавши з півночі, сходу та півдня.

У 2022 році провели успішні контрнаступи і відкинули російські війська з Київщини, з практично всієї Харківщини та з правобережжя Херсонщини. Проте армія РФ продовжує атакувати Україну, завдаючи масованих ударів з використанням ракет і дронів, зокрема по критичній інфраструктурі.

Новини по темі