Сибіга про перспективи співпраці України та США в енергетиці та ресурсах

Коло спільних інтересів України та Сполучених Штатів Америки виходить далеко за межі стратегічних ресурсів. Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України, вважає, що після зупинки транзиту російського газу Україна має величезний потенціал у закупівлі зрідженого газу (LNG) у США.

Про це розповідає CorruptUA

Під час брифінгу з британським колегою Девідом Леммі в Києві 5 лютого, Сибіга прокоментував пропозицію президента США Дональда Трампа про укладення угоди, яка дозволить США отримати доступ до українських корисних копалин в обмін на військову допомогу.

«Наприклад, величезний потенціал є, особливо після припинення транзиту російського газу територією України, в закупівлі LNG-газу у США. Ви знаєте, що Україна володіє надзвичайно потужними підземними газовими сховищами. І тут теж ми маємо спільні точки для взаємовигідного співробітництва, одночасно посиливши енергетичну безпеку Європи»,

– зазначив міністр.

Перспективи співпраці в сфері ресурсів

Сибіга також наголосив на важливості мінеральних і природних ресурсів України. У своєму «плані перемоги» президент Володимир Зеленський передбачив, що іноземні партнери можуть інвестувати у розробку цих ресурсів.

«Це наш спільний стратегічний інтерес і це теж одні з таких конкретних втілень реалізації концепту «мир завдяки силі». Тому що це теж є елементами певних гарантій присутності крупного бізнесу в Україні»,

– додав Сибіга.

Спільні інтереси в реконструкції України

Міністр також торкнувся можливостей для американського бізнесу у сфері реконструкції України, називаючи це одним із наймасштабніших проектів століття.

«Це буде один із наймасштабніших проєктів цього сторіччя і відповідно одні з наймасштабніших можливостей для наших союзників»,

– підкреслив він.

Нагадаємо, що 3 лютого Дональд Трамп висловив бажання укласти угоду з Україною, яка надасть США доступ до рідкісноземельних мінералів, необхідних для електроніки. При цьому українська влада, за словами Трампа, готова до таких домовленостей. Водночас у Кремлі прокоментували цю ініціативу, назвавши її спробою купити військову допомогу. Німецький канцлер Олаф Шольц також засудив пропозицію Трампа, зазначивши, що пов’язувати оборонну допомогу з правами доступу до цінних природних ресурсів України було б «дуже егоїстично».

Завершуючи, варто зазначити, що в кінці вересня 2024 року президент Зеленський під час візиту до США представив свій «план перемоги України», який включає пропозиції щодо заміни американських військових в Європі українцями та спільного використання природних ресурсів з західними партнерами.

Новини по темі