Сибіга акцентує на важливості діалогу з США щодо України в НАТО

by Max

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив на необхідності інтенсивного діалогу з американською стороною, відповідаючи на запитання щодо висловлювань обраного президента США Дональда Трампа про можливе членство України в НАТО. На брифінгу 8 січня Сибіга не став прямо коментувати, чи є ці заяви відповіддю на прагнення України долучитися до Альянсу. Проте він підкреслив спільний інтерес трансатлантичної спільноти у досягненні стійкого, справедливого та всеосяжного миру.

Про це розповідає CorruptUA

«Я точно можу вам сказати, що Росія прагне війни і знищення України. Я точно можу вам сказати, що Росія не змінила свою риторику, риторику капітуляції та ультиматумів», – зазначив очільник МЗС.

Він додав, що «найкращим форматом обміну думками є формат прямого спілкування» і висловив велике зацікавлення в активному діалозі на рівні лідерів. Цей формат, за його словами, дає можливість ефективно обговорювати як причини, так і наслідки.

Реакція Фінляндії на заяви Трампа

На заяви Трампа також відреагувала міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, яка перебувала з робочим візитом у Києві. Вона наголосила на тому, що НАТО є оборонним альянсом і не становить загрози для росії. Валтонен підкреслила, що НАТО розширюється лише тоді, коли вільні люди в демократичних країнах вирішують приєднатися до нього, як це сталося з Фінляндією та Швецією.

Невизначеність майбутньої політики США

Перед пресою Трамп наголосив, що він розуміє позицію росії щодо розширення НАТО в контексті України, та висловив готовність «виправити це», хоча і визнав складність завдання. Повернення Трампа в Білий дім може вплинути на тривалу війну і можливі переговори, що викликає занепокоєння українських офіційних осіб. Вони побоюються, що поспішні переговори дозволять росії утримати захоплені території і дадуть їй час на відновлення.

Міністр Сибіга також повідомив, що візит спеціального представника Трампа з питань України та росії Кіта Келлога було перенесено. Келлогу доручено вести переговори про припинення війни, і він вважає, що потенційні переговори про припинення вогню можуть розпочатися після вступу Трампа на посаду.

Новини по темі