Шевченківський районний суд Львова 13 лютого завершив підготовче засідання та перейшов до розгляду справи щодо вбивства громадської діячки та мовознавця Ірини Фаріон, яке сталося 19 липня 2024 року.
Про це розповідає CorruptUA
Обвинувачення та мотиви вбивства
На початку засідання суд задовольнив частково клопотання обвинуваченого Вʼячеслава Зінченка, відмовивши йому в одиночному утриманні в камері СІЗО. Обвинувачений аргументував своє прохання тим, що інші затримані палять цигарки. Проте, судді дозволили Зінченку зв’язуватися з батьком.
Прокурор зачитав обвинувачення, в якому зазначено, що у Зінченка була особиста неприязнь до Фаріон через її національну та релігійну позицію. Згідно з версією слідства, він ретельно готувався до вбивства, придбавши спеціальний одяг та зброю. Вбивство було скоєно з близької відстані: Зінченко здійснив постріл у голову жертві, спостерігаючи за нею з подвір’я.
Вʼячеслава Зінченка обвинувачують в умисному вбивстві людини з мотивів національної нетерпимості, а також у незаконному поводженні зі зброєю.
Захист обвинуваченого
Зінченка захищають двоє адвокатів, які під час засідання стверджували, що фотознімки, на яких зафіксовано людину в панамці, не є зображенням їхнього підзахисного. Вони заперечили наявність мотивів для вбивства Фаріон, адже Зінченко, за їхніми словами, володіє українською мовою, має футболку з портретом Бандери, а його батько служить у ЗСУ.
Адвокат Юрій Немировський наголосив, що їхнього підзахисного «не визначили, а призначили обвинувачуваним» та що слідство не змогло встановити його вину. Наступний адвокат, Ігор Сулима, додав, що в матеріалах справи немає жодного доказу, який би підтверджував, що Зінченко володів зброєю, з якої було скоєно вбивство.
Натомість, адвокатка доньки Ірини Фаріон, Софії Семчишин-Особи, підкреслила, що в матеріалах справи є численні свідчення, які вказують на спроби обвинуваченого придбати зброю. Зокрема, вона зазначила, що перед затриманням Зінченко шукав в Інтернеті інформацію про покупку зброї.
Суд визначив порядок розгляду справи, у якому передбачено дослідження письмових доказів, допит потерпілої та свідків, а також дослідження речових доказів.
Донька вбитої, Софія Семчишин-Особа, вимагає моральної компенсації у розмірі 15 мільйонів гривень від Вʼячеслава Зінченка. Вона планує перерахувати ці кошти на потреби ЗСУ, зокрема, військовому підрозділу, де служив її загиблий чоловік Василь Особа.
Наступне судове засідання заплановано на 26 лютого.