2

Старі кадри в нових органах або чому корупція процвітає в БЕБ

by Max

Останніми днями вітчизняні ЗМІ рясніють заголовками про те, що кожен третій народний депутат, який подав декларацію за перший рік повномасштабної війни, придбав або новий автомобіль, або ж нерухомість. Звичайно, це вартує нашої уваги, але пропонуємо оприлюднювати інформацію не лише про “народних обранців”, а й про інших держслужбовців, зокрема на працівників Бюро економічної безпеки.

Одним із них є Максим Барановський. Нині старший детектив першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту економіки у фіскальній сфері Головного підрозділу детективів БЕБ. Раніше ж обіймав різні посади в Податковій поліції та ДФС у Луганській, Хмельницькій та Житомирській областях.

1

Головною проблемою нових антикорупційних органів є те, що кадри в них не змінюються. Максим Барановський тому яркий приклад. Тобто багаторічний фахівець корумпованої Податкової поліції, сьогодні займає посаду детектива вже в Бюро економічної безпеки, яке було створено з метою подолання корупції в зазначеній сфері. Тобто фактично на прикладі Максима стає зрозуміло, що відбулось лише перейменування організації, а кадри й корупційні механізми на жаль залишаються стабільними.

Очевидними доказом корупційної діяльності детектива є те, що його родина протягом останніх, вже воєнних років, суттєво оновлює свій автопарк. Так вересні 2022 року його дружина, Ірина Барановська, придбала новий автомобіль BMW X1 (ВХ100ІІ), вартістю понад 35 тисяч доларів. Сам же Максим Вікторович, за півроку став власником BMW 520 (ВХ7000ЕТ). Ціна такої машини стартує від 45 тисяч доларів.

Перше питання – це походження коштів, за які родина Барановських протягом 8 місяців робить купівлю автівок на загальну суму більше 3 млн грн. Оскільки зазначена сума абсолютно не відповідає законному доходу родини, то очевидним є факт, що представник БЕБ продовжує збагачуватись за рахунок корупційних діянь.

Друге питання – моральності. Чому в той час, коли одні представники силових структур боронять державу й останні кошти віддають на сили оборони, деякі ж колишні представники Податкової поліції продовжують незаконно збагачуватись вже на посадах в нових органах?

Третє – що робить держава, для того щоб захистити інтереси громадян України та ліквідувати подібні випадки?

Ці питання не нові, їх вже давно задають наші міжнародні партнери. Але й досі на них не має логічної відповіді.

Новини по темі