Сольський відреагував на підозру НАБУ

by Max

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Сольський відреагував на заяву Національного антикорупційного бюро про оголошення йому підозри у справі про заволодіння державною землею, заявивши, що йдеться про події 2017-2018 років, коли він був адвокатом і не був ані міністром аграрної політики і продовольства України, ані головою комітету Верховної Ради України з питань аграрної і земельної політики.

«Обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами і фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону. Спори вирішуються судами, в тому числі Верховним судом, і, як мені відомо, на сьогоднішній день ряд рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ», – йдеться в заяві Сольського, яку цитує пресслужба Мінагропроду.

Він додав, що «гарантує максимальну відкритість» для встановлення істини. «Але і в цьому немає потреби – всі дані відкриті для правоохоронців, а докази та аргументи сторін перебувають на розгляді судів», – зауважив міністр.

Раніше сьогодні Національне антикорупційне бюро України заявило, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень і спробі заволодіння землею ще на 190 мільйонів гривень.

«До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ зауважили, що наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру й особі, яка сприяла вчиненню злочину.

Сольський перебуває на посаді міністра від березня 2022 року.

Новини по темі