Шольц закликав ЄС і США «зробити більше» для допомоги Україні

by Max

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Європейський Союз та Сполучені Штати активізувати зусилля з надання допомоги Україні. Про це він заявив напередодні свого візиту до Вашингтона для переговорів з президентом Джо Байденом.

«Ми повинні знайти спосіб зробити більше разом. Того, що було обіцяно до цього часу в Європі, і того, що було обіцяно рішеннями американського Конгресу, поки що недостатньо», – сказав Шольц у Берліні.

Агентство Reuters повідомляло, що під час візиту до США Шольц пообідає з законодавцями США, зустрінеться з керівниками американських компаній, а також проведе зустріч сам-на-сам із президентом США Джо Байденом, щоб обговорити Україну, НАТО і війну Ізраїлю й «Хамасу».

Читайте також: Шольц під час візиту до США говоритиме про військову підтримку України

Також, як повідомляв мовник Deutsche Welle, німецькі політики стривожені тим, що республіканці в Сенаті США провалили голосування щодо надання Україні нової військової допомоги.

«Блокування допомоги Україні в Конгресі – лише передвістя того, що ще може статися, якщо Дональда Трампа буде переобрано в Білий дім у листопаді. Тоді відразу безпека Європи більше не буде гарантована. Майбутнє вільної та незалежної України опиниться у найвищій небезпеці», – заявив порталу t-online у середу, 7 лютого, голова комітету Бундестагу з міжнародних справ Міхаель Рот із Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН).

Експерт Християнсько-демократичного союзу (ХДС) із зовнішньої політики Норберт Ретген назвав позицію республіканців, які блокували допомогу Україні в Сенаті, «руйнівною для зовнішньополітичної ваги США».

У США вже кілька місяців не вдається погодити надання Україні 61 мільярда доларів через протидію з боку республіканців у Конгресі. Сенат США 7 лютого не зміг проголосувати за законопроєкт, який, серед іншого, передбачав додаткові кошти для України.

Президент Джо Байден різко розкритикував республіканців після того, як сенатори від Республіканської партії заблокували просування двопартійної угоди з питання кордону і пакету допомоги союзникам США.

Байден сказав, що «ніколи не думав, що побачу щось подібне до того, що ми бачимо зараз» на Капітолійському пагорбі, і звинуватив свого опонента, колишнього президента Дональда Трампа в тому, що він «погрожував» законодавцям «відплатою», якщо вони підтримають пакет із допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню.

Читайте також: Зеленський: «Україна чекає на рішення США щодо військової допомоги, це критично важливо»

Цього тижня Палата представників Конгресу США голосувала за окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю у розмірі понад 17 млрд доларів і не підтримала його. Спікер цієї палати Майк Джонсон перед розглядом зауважував, що «зараз США не мають часу розглядати пакет, який поєднує допомогу Україні та Ізраїлю».

Новини по темі